A2D Projekt OÜ
  • Avaleht
  • Firmast
  • Kasulik teada
  • Tehtud tööd
  • Kontakt

Projekti etapid:

Eskiisprojekt
Ehitusprojekti väljatöötamisele eelnev vaba vormistusega kavand, milles määratakse põhijoontes ära hoone suurus, ruumiprogramm, paiknemine krundil, tähtsamad ehitusmaterjalid, tähtsamad tehnosüsteemid (vajalikud tehnilised ruumid).
Eskiisprojekt on tellija ja arhitekti (või peaprojekteerija) koostöös valmiv lähteülesanne, mis võetakse  edasise projekteerimistöö  aluseks. Konstruktiivse osa puhul piisab tavaliselt seletuskirjast, kus kirjeldatakse põhikonstruktsioonide materjalid ja karkassi või konstruktsiooni skeem ja asetus.

Eelprojekt
Ehitusprojekti esimene kõiki projektiosi sisaldav staadium, mis koosneb seletuskirjast ja hoone arhitektuursetest põhijoonistest- asendiplaan, korruste plaanid, vaated, lõige (lõiked).
Hoonesisesed tehnosüsteemid ja eeldatavad vajalikud võimsused (vee- , elektri- ja soojusvajadus) kirjeldatakse seletuskirjas.
Eelprojekti koosseisu kuulub tavaliselt ka hooneväliste tehnovõrkude koondplaan, mis määrab hoone ühendamisvõimalused linna või asula tehnovõrkudega.
Alates 1.07.2009. peab ehitusloa taotlemise aluseks olev ehitusprojekt sisaldama hoone summaarset energiaarvutust, mille kohaselt peab projekteeritav hoone vastama kehtestatud  energiatõhususe miinimumnõuetele. Energiaarvutuste põhjal  antakse välja projekteeritava hoone energiamärgis.
Energiatõhususe miinimumnõuded. Vabariigi Valitsuse määrus 258
Eelprojekt kooskõlastatakse kohaliku omavalitsuse poolt määratud ametkondade ja asutustega ning kohaliku omavalitsusega.
Ehitusloa taotlemise aluseks on kõigi nõutavate kooskõlastustega eelprojekt.
Nõuded ehitusloa taotlemisel esitatavale ehitusprojektile. MKM määrus 70.

Põhiprojekt
Ehitusprojekti staadium, mis määratleb ehituse tehnilised lahendused  ehituspakkumiseks vajaliku detailsusega.
Põhiprojekt sisaldab kõikide projekti osade jooniseid ja seletuskirju.

Tööprojekt
Tööprojektis detailiseeritakse kõiki põhiprojekti lahendusi, arvestades valitud töövõtjat, töötehnoloogiat ja konkreetsete firmade materjalide ja toodete kasutamist.
Tööprojekti väljatöötamisel kasutatakse  valitud tootjafirmade standardseid detaile, jooniseid ja tööjuhiseid, kohandades need konkreetse projekti tarbeks.
Tööprojekt esitatakse projekti osade ja tööliikide kaupa eraldi.
Tööprojekt on aluseks ehitustööde teostamisel.

- Ehitusprojekti iga järgneva staadiumi koostamise lähtedokumendiks on eelmine staadium, mille tellija heaks on kiitnud
- Põhinõuded ehitusprojektile kehtestab Eesti Vabariigi ehitusseadus
- Ehitusprojekti staadiumid ja osad on detailselt kirjeldatud Eesti Vabariigi Standardis EVS 811:2012
- Tellija nõuded esitatakse lähteülesandes

Powered by Create your own unique website with customizable templates.